Fraenkische CZ s.r.o.

FRÄNKISCHE – dnes již velká rodinná firma založená v roce 1906 a existující již po tři generace vlastníků. Jsme světovou jedničkou v oblasti vývoje, výroby a dodávek technicky špičkových plastových trubek určených pro strojírenský, zejména pak automobilový průmysl. Zákazníci společnosti si velmi cení našich zkušeností a vysoké odbornosti ve zpracování plastů, ale také našich konzultačních služeb a širokého spektra výrobků. Právě díky úzké vazbě na zákazníky jsme schopni vyvíjet výrobky a řešení přesně na míru jejich potřebám a požadavkům. V tom také tkví naše filozofie a veškeré naše konání. Prostřednictvím výrobních a obchodních poboček má německá skupina FRÄNKISCHE globální působnost. V České republice ji zastupuje společnost Fraenkische CZ s. r. o. se sídlem v Okříškách na Třebíčsku, která se s více než devíti stovkami svých zaměstnanců řadí mezi pět nejvýznamnějších zaměstnavatelů regionu.

Výrobní závod FRAENKISCHE CZ byl v Okříškách vybudován v roce 2007. Nové prostory nahradily menší, v té době již nevyhovující výrobní prostory v Jihlavě, kde společnost zahájila svoji podnikatelskou činnost již v roce 2004. Zájem o výrobky FRÄNKISCHE je stále rostoucí, společnost proto bude i v letošním roce realizovat milionové investice do výrobních zařízení, zejména pak do moderních tvarovacích pecí, jejichž cílem je zdokonalení výrobních procesů, samotné zvýšení produkce a snižování zmetkovitosti.

Samotná výroba je v České republice rozdělena do čtyř základních úseků. Extruze, kde se ze speciálních směsí plastických hmot vyrábějí základní trubky. Na úseku termotvarování se trubky tvarují do požadované podoby a na montážích jsou kompletovány s jednotlivými komponenty do konečného produktu. Zcela novým úsekem je úsek pletených ochran na trubku, který byl do českého výrobního závodu v Okříškách přesunut ze Švýcarska na konci roku 2014. Zákazníky společnosti tvoří největší světové automobilky, stejně jako známí výrobci bíĺé domácí techniky. Společnost však v poslední době získává celou řadu nových projektů napříč celým strojírenským průmyslem.