Fraenkische CZ s.r.o.

FRAENKISCHE je inovativní, středně velká, ale stále rostoucí rodinná firma. Zaujímá vedoucí postavení v oblasti vývoje, výroby a prodeje plastových trubek, inspekčních šachet a systémových komponentů z umělých hmot a nabízí řešení pro pozemní stavitelství a inženýrské sítě, sanitární rozvody, potrubí k instalaci topení a vedení plynu a další systémy jak pro průmyslové aplikace, tak pro automobilový průmysl.

V současnosti společnost zaměstnává přibližně 3000 spolupracovníků po celém světě, z toho více než 890 v pobočce v Okříškách.

Deset let po založení české pobočky byla uvedena do provozu nová výrobní hala. K osmi stům stávajících pracovních míst plánuje FRAENKISCHE CZ vytvořit postupně dalších 100 nových pracovních příležitostí a zařadit se první pětky největších zaměstnavatelů regionu.

V létě roku 2007 byl vybudován výrobní závod v Okříškách, který nahradil příliš malé prostory v Jihlavě. Pouhých pět let poté si narůstající objem výroby vyžádal opětovné rozšíření kapacit. Začátkem roku 2012 proto padlo rozhodnutí o výstavbě nové haly a v srpnu 2012 byly zahájeny pozemní práce.

V rekordním tempu vyrostla hala, která přímo navazuje na stávající prostory. Na  ploše o rozloze 19.000 m² výrobní a skladovací plochy vyrábí FRAENKISCHE plastové trubky a hadičky pro automobilový průmysl a bílou domácí techniku.